جهان اسلامخارج از جهان اسلام

رهبر چچن می‌گوید پلیس محلی رهبر ادعایی داعش در جمهوری قفقاز شمالی را کشته است

رمضان قدیروف، رهبر چچن، در جنوب روسیه، می‌گوید که پلیس محلی اصلان بوتوکایف، رهبر ادعایی گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در جمهوری قفقاز شمالی را کشته است.

آقای قدیروف گفت که اصلان بوتوکایف همراه با پنج شبه نظامی مظنون دیگر کشته شده است.

آقای قدیروف این خبر را در پستی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که در آن تصاویر از اجساد خون‌آلود را با جزئیات نشان می‌داد.

پس از این عملیات، رمضان قدیروف، رئیس جمهور چچن اعلام کرد که گروه تروریستی زیرزمینی در جمهوری به پایان رسیده است. به گفته قدیروف، عملیات ویژه مدتها پیش برنامه ریزی شده بود و وی شخصاً در تهیه این طرح مشارکت داشت. گروه راهزن موفق شد دو بار از “تعقیب و درگیری” فرار کند، “سومین بار آنها نتوانستند پنهان شوند”.

داعش در چچن روسیه

“هر شش شبه نظامی باند باتوكایف درجا كشته شدند، هیچ كسی نتوانست آنجا را ترك كند. ما وظیفه تعیین شده توسط فرمانده معظم کل قوا برای برقراری نظم و از بین بردن تروریست ها در جمهوری چچن را انجام داده ایم. همه ستیزه جویان در لیست تحت تعقیب فدرال به رهبری باتوكایف منهدم شده اند.” قدیروف

 

پس از مرگ دوکو عمراف، باتوکاف رهبر گروه تروریستی زیرزمینی چچن شناخته می شد. وی به دست داشتن در حمله تروریستی در فرودگاه دوموددوو در سال 2011 و همچنین در حمله شبه نظامیان به گروزنی در سال 2014 مظنون بود.

ابو مجاهد

هر کدام از ما در زندگی خود یکبار و فقط یکبار فرصت اثبات خود به خدا را داریم!و تمام/.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا