جهان اسلام
موضوعات داغ

یک منبع میدانی سوریه از پشتیبانی آمریکا برای احیای حملات دا عش در شرق حماه خبر داد

منبع اختصاصی

محورهای حومه شرقی حماه طی ساعات گذشته شاهد تحرکات هسته های خفته وابسته به سازمان تروریستی “داعش” ، به ویژه در مناطق “الرحجان” و “آثار باستانی” در حومه شرقی حماه ، در مرکز سوریه بوده است.

 

یک منبع عالی رتبه میدانی تأیید کرد که تعدادی از شبه نظامیان داعش دوباره از صحرای حماه و صحرای رقه شروع به حرکت کردند و از منطقه 55 کیلومتری منطقه التنف که تحت کنترل نیروهای آمریکایی است ، آمدند.

 

این منبع اظهار داشت که شبه نظامیان این سازمان تلاش کردند تا به یکی از مکانهای ارتش سوریه در منطقه الرحجان حمله کنند ، جایی که درگیری های شدیدی بین ارتش و شبه نظامیان رخ داد و باعث کشته و زخمی شدن بیش از 40 تروریست داعشی شد.

 

این منبع میدانی افزود جنگنده های سوریه و روسیه از طریق چندین حمله هوایی متمرکز بر خطوط اصلی تأمین تدارکات داعش از شرق حمص بادیه به سمت صحرای حماه ، که در آن داعش به تأمین جنگ افزارهای خود با سلاح و تجهیزات لجستیکی متکی بود ، وارد فاز شناسایی و سرکوب شدند ، این حملات منجر به تخریب سه ساختمان و چند وسیله نقلیه باری شد.

 

به گزارش پایگاه خبری ” اخبار جبهه مقاومت این منبع افزود كه پس از حمایت گسترده عناصر “داعش” از نیروهای آمریكایی مستقر در منطقه تانف در جنوب شرقی كشور ، این هفته چندین حادثه در این منطقه ثبت شد ، زیرا فعالیت سازمان به وضوح آشكار شد.

 

این منبع میدانی تأیید کرد که ارتش سوریه در جستجوی تجمعات و سنگر هایی که سازمان برای انجام حملات علیه نیروهای ارتش سوریه و غیرنظامیانی که مستقیماً طرفدار دولت مستقر اند از انها استفاده میکند است.

 

 

ارتش سوریه در ساعات آینده نیروهای نظامی بیشتری را به سمت بیابان حماه و منطقه روسافا ارسال خواهد کرد ، با هدف تقویت سنگر های خود در آن منطقه و انجام عملیات دقیق .

 

نکته قابل توجه این است که محدوده پایگاه التنف ، تحت کنترل نیروهای آمریکایی و حومه شرقی حماه تبدیل به یکی از مهمترین مناطق فعالیت هسته های وابسته به سازمان تروریستی “داعش” شده است که در تلاش برای جنایات جنگی و حمله به روستاها و شهرها هستند ، که غیرنظامیان پس از آزادی آن اخیراً به آنها بازگشته اند.

ابو مجاهد

هر کدام از ما در زندگی خود یکبار و فقط یکبار فرصت اثبات خود به خدا را داریم!و تمام/.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا